obraz do salonu

Obraz do salonu czyli jak wybrać obraz olejny na płótnie do wnętrza? Styl rustykalny, loftowe wnętrza, modernizm, Bauhaus i inne kierunki to morze możliwości. Malarstwo, dizajn i projektowanie wnętrz – wszystko to powinno służyć temu, żebyśmy w naszym domu, w salonie poczuli się tak jak sobie wymarzyliśmy.

Obraz olejny działa o wiele bardziej subtelnie niż film czy muzyka. To nie jest nagłe uderzenie jak w trakcie projekcji filmu w kinie. Obraz buduje atmosferę domu, opowiada o właścicielach. To mogą być prawdziwe drzwi do wnętrza domu.

Obraz do salonu

Ciekawe zestawienie kolorów, może pogłębić estetykę salonu, wprowadzić osoby wchodzące do pomieszczenia na wyższy poziom estetycznej konsumpcji wnętrza. Obok kolorów, kompozycji i treści pracy malarskiej warto zauważyć siłę działania samego medium. Farba olejna, len, drewniana rama to ogromny potencjał. Lniane płótno, blejtram – to elementy które nadają wnętrzu głębi. Salon staje się miejscem tajemniczym, głębszym, ciekawszym a nie tylko ładnym. Obraz do salonu to hasło klucz, to droga do tego żeby nasz dom był wyjątkowy.

obraz do salonu

Obraz morza to idealny bohater salonu. W zabieganej codzienności idealnie jest móc skierować swoje myśli w stronę morza. Zarówno sama powierzchnia wody  jak i wyznaczona przez morze linia horyzontu dają człowiekowi poczucie równowagi i spokoju. To możliwość uspokojenia, wyciszenia a także portal do świata marzeń i wyobraźni.

Obraz do salonu

Kojący szum fal, który niemal daje się słyszeć z obrazów, motyw płynącej w dal łodzi, czy przywołującej okręty latarni morskiej to wszystko sprawia, że możemy poczuć się jak bohaterowie książek, czy filmów.

Przyjrzyjmy się kilku dominującym tendencjom w projektowaniu salonów. Oto kilka z nich:  Salon glamour, salon w stylu rustykalnym, industrialnym, boho, Bauhaus.

Salon glamour

Salon urządzony w stylu glamour to odrobina luksusu. Drobiazgi takie jak np. pikowane fotele czy kanapy budują dyskretnie atmosferę luksusu.

Na filmie poniżej kilka przykładów wizualizacji moich obrazów we wnętrzach.