Zatoka – obraz olejny

Zatoka to część linii brzegowej, czyli część tematu który często poruszam w moim malarstwie – morza. Na obrazie dominują błękity, co buduje spokojną, relaksującą aurę. Kolory na płótnie to mieszanka w różnych barw, ale dominujące kolory to błękit kobaltowy i błękit królewski z domieszką turkusu. Turkus pomaga przełamać „niebieskość” błękitów co sprawia że kolory nie są za bardzo „z tuby”. Delikatne przełamywanie kolorów jest istotne aby uzyskać realny efekt obrazu. W istocie świat nie jest tak wyrazisty. Gdy patrzymy na to co jest wokół nas intensywność kolorów stępia szereg czynników: słońce, chmury, zamglenia.

Zestawienie błękitów z bielą to ciekawy pomysł, który automatycznie przenosi nas do emocji związanych z latem, relaksem i czymś przyjemnym.

Staram się malować różne elementy związane z morzem, może to być latarnia morska, wejście na plażę lub – tak jak tym razem zatoka. Sama zatoka to przyjazny temat. Zatoki to niejednokrotnie wysokie skały, ciekawe ukształtowanie terenu. Dlatego na mojej pracy zatoka jest wysokim klifem. Skały i ostry brzeg powodują że powstaje atmosfera kryjówki utworzonej przez wybrzeże morza. Nasze myśli po wpłynięciu do tej zatoki natrafiają na kryjówki piratów i innych bohaterów morskich opowieści.

Obraz olejny - zatoka
Obraz olejny – obraz Zatoka, 70 x 60 cm, olej na płótnie,  890 zł
Obraz olejny
Obraz olejny

Praca na sztaludze – zdjęcia detali, sygnatury i rewersu płótna.

Obraz olejny 2
Obraz olejny – sygnatura
Obraz olejny rewers
Obraz olejny rewers

Osoby zainteresowane zakupem obrazu w cenie 890 zł zapraszam do kontaktu: lianabieler@gmail.com